Autorská čtení v Kralicích nad Oslavou

Mladí básníci

Návštěvníci budou moci přímo v Kralicích „otevřít“ sbírku básní nazvanou Hrst, kterou jako svojí přílohu vydal časopis Bratrstvo. Sbírka obsahuje básně sedmi mladých básníků, které spojuje evangelická víra. V Kralicích svoji tvorbu představí Adam Borzič, Jonáš Hájek, Kolja Ivaskiv a Jan Škrob.

13. 9. 2013 19.30 Kostel sv. Martina

 

Milan Balabán – Bible jako básnická inspirace

Milan Balabán je znám jako náš přední znalec Starého zákona, hebraista, evangelický teolog, esejista, překladatel starozákonní Písně písní. Důležitou součástí jeho ohledávání světa je však také poezie, kterou píše po celý svůj život.

14. 9. 2013 12.00 Kostel sv. Martina

Pavel Rejchrt – Úryvky umělcovy konfese

Známý básník, prozaik, výtvarník a evangelický kazatel, jenž se netají vlivem Bible kralické na svoji tvorbu, nám představí knihy Pozdní syn království (1996), Starými nepokoji (2009) a Vyznání nejistého chodce (2013). První a třetí ukázka jsou reflexivní lyrizující texty, druhá ukázka je báseň o J. A. Komenském před jeho smrtí. Všechny jsou však spojeny otázkami jazyka, tvorby a víry.

14. 9. 2013 17.30 Kostel sv. Martina

Příspěvek byl publikován v rubrice Účinkující a jeho autorem je Naše reformace. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.